Over Dingens Barometers
Bedrijfsvoorstelling :
DINGENS Barometers & Clocks werd opgericht in 1965. Sinds 1990 runt Paul Dingens de onderneming. Het is een jong en dynamisch bedrijf dat zich decennia lang heeft gespecialiseerd in de productie van het topsegement in weersinstrumenten. Door de decennia heen heeft Dingens de standaard gezet voor deze industrie door middel van een constante aandacht voor ontwikkeling en innovatie. Een halve eeuw ervaring vormt de basis voor de productie van deze uniek instrumenten.
In 2010 lanceerde Dingens de nieuwste innovatie : de "Innovacelli" Barometer, tijdens de Wereld Expo 2010 in Shanghai, China. Deze innovatie is de start van een nieuw tijdperk in drukmeting, waarbij het vertrouwde kwik vervangen wordt door een accuraat, ecologisch en duurzaam alternatief : de "Innovacelli"
Het Belgisch/ Eu paviljoen tijdens de Wereld Expo 2010 , Shanghai China
Onze doelstelling is de constante ontwikkeling van duurzame producten met een hoge accuratie, zowel voor consumenten als voor professionele gebruikers, zoals ziekenhuizen, vlieghavens, weerstations en industrie.
Naast barometers staat Dingens ook voor de productie en verkoop van weerstations en klokken. Een constante focus op innovatie zorgt ervoor dat we met regelmaat nieuwe producten uitbrengen. Wil u graag op de hoogte blijven van onze nieuwste ontwikkelingen, heeft u interesse in onze producten, of wil u onze driemaandelijkse nieuwsbrief ontvangen, contacteer ons dan op : Dit e-mailadres wordt beschermd tegen spambots. JavaScript moet zijn geactiveerd om het te bekijken. .
We staan voor de productie, verkoop en export van:

- Innovacelli Barometers
- Kontra barometers (contra barometers – Christiaan Huygens barometers)
- Torricelli barometers
- Mechanische barometers (metaal barometer - aneroïde barometer – Vidi barometer)
- Adie barometers (Tendens-barometers - gasbarometers)
- Weerstations (meteostations)
- Fitzroy stormfles (stormbarometers)
- Galileo thermometers (thermometers)
- Vochtigheidsmeters (psychrometers)
- Designklokken & Glasklokken (quartz klokken)
- Mechanische klokken
- Reparatie & restauratie van oude of antieke kwikbarometers, zowel voor musea, handelaars als verzamelaars.
- Vervangonderdelen of reserveronderdelen voor alle merken, types en systemen barometers.
Bij Dingens Barometers & Clocks vindt U het ruimste gamma weersinstrumenten, beschikbaar in de handel. Met de ondersteuning van FIT (Flanders Investment and Trade) hebben wij een netwerk van verdelers in diverse landen.
Bent u consument ?
Contacteer ons voor de dichtsbijzijnde dealers in uw regio : Dit e-mailadres wordt beschermd tegen spambots. JavaScript moet zijn geactiveerd om het te bekijken. . Heeft u geen dealer in uw regio, dan trachten we toch steeds een oplossing op maat aan te bieden. Voor meer informatie, contacteer ons vrijblijvend op : Dit e-mailadres wordt beschermd tegen spambots. JavaScript moet zijn geactiveerd om het te bekijken.
Bent u handelaar ? Wenst u onze producten te verdelen in uw regio ?
Aarzel niet ons te contacteren op Dit e-mailadres wordt beschermd tegen spambots. JavaScript moet zijn geactiveerd om het te bekijken. . Naast deze uitgebreide website, bieden we u de mogelijkheid om de gehele collectie ter plaatse te bekijken in onze showroom in Beverlo Beringen (Limburg - België/Belgique).
Met eigen servicepunten in Boston (Massachusetts - USA) en Kunming (Yunnan - China) kunnen we voor deze lokale markten onze producten en service aanbieden.
Vlaams Minister-President Kris Peeters over Dingens Barometers

Dingens Barometers & Clocks was technisch partner van de Antarctic ICE Expedition,die doorging van november tot en met februari 2012. Tijdens deze expeditie behaalde 's werelds meest ervaren poolreiziger Dixie Dansercoer, samen met zijn teamgenoot Sam Deltour, het wereldrecord voor de langste poolreis ooit. Bij temperaturen tot - 50°C en hoogtes van meer dan 3000 meter, legden ze in ruim 80 dagen een afstand van 5 013 km af. Tijdens de expeditie deed men meteorologisch onderzoek in opdracht van universiteiten en kenniscentra. Meer info : klik hier
Op de foto links onder : Sam Deltour, Minister President Kris Peeters en Dixie Dansercoer, tijdens de presentatie die werd gegeven in Beverlo, net voor de start van de Antarctic ICE expeditie in oktober 2011.

Op de foto rechts : Dixie Dansercoer en Sam Deltour, na het behalen van hun wereldrecord in Antarctica.

Bekijk de "IWT bedrijfsvoorstelling" op Kanaal Z : klik hier
Ambacht in de kijker" : klik hier
De Innovacelli in op de Wereld Expo 2010 Shanghai , China : klik hier
Bekijk de nieuwsuitzendingen van TVL over Dingens Barometers & Clocks :
Open Bedrijvendag in aanwezigheid van Miniser President Kris Peeters : klik hier
Innovatieforum : klik hier
Volg ons via facebook : klik hier
Onze Partners
Limburgse Investerings Maatschappij
De Limburgse Investerings Maatschappij (LRM) is een overheidsorganisatie, die risicokapitaal ter beschikking steld van innovatieve bedrijven in de Life Sciences en Clean-tech, in een betrachting om van Limburg een duurzame topregio te maken. Met de inbreng van LRM kan de productie en promotie van de nieuwe barometer voor de gezondheidszorg starten. De uitlevering aan de ziekenhuizen zal dit najaar kunnen aanvangen. Om het product onder de aandacht te brengen zal Dingens in het najaar van 2011 aanwezig zijn op medische beurzen in Florida en Washington. Onze lokale importeur staat in voor de aanwezigheid op de Amerikaanse markt. http://www.lrm.be/
Innovatiecentrum Limburg
Geselecteerd door het Innovatiecentrum Limburg als één van de twaalf “Innovation War Heros”. Door de samenwerking met het Innovatiecentrum Limburg (Ir. Bert Celis) en met de hulp van IWT (agentschap voor innovatie door wetenschap en techniek) zijn we er in geslaagd om een kwikvrij alternatief te vinden met de zelfde duurzaamheid en nauwkeurigheid als de originele kwikbarometer. Deze samenwerking resulteerde in de ontwikkeling van de Innovacelli Barometer.
Meer info op
http://www.tvl.be/nl/2009-12-08/hasselt-innovatieforum/- http://limburg.innovatiecentrum.be/
- http://www.iwt.be/
Flanders Investment & Trade
Onze doelstelling om met onze producten voluit voor export te gaan, wordt ondersteund door Flanders Investment & Trade.
Door de hulp van FIT, krijgen we de kans om aan internationale beurzen deel te nemen. In juli 2012 zal Dingens de nieuwe Professional Innovacelli voorstellen tijdens een nationale conferentie voor gezondheidszorg in North Carolina, USA. In september zullen we aanwezig zijn op te Autumn Fair in Birmingham, en in oktober 2012 op de Astro in Boston, USA. http://www.flandersinvestmentandtrade.be/
Dingens Barometers & Clocks ontving in 2012 de Export Award voor ambachtelijke KMO van FIT.
Onze hartelijke dank aan Flanders Investment & Trade voor deze mooie erkenning !
Agentschap Ondernemen
Agentschap Ondernemen begeleid, KMO's in een transitieperiode met de steun van de Vlaamse overheid. Ook Dingens Barometers & Clocks maakt dankbaar gebruik van hun inzichten en adviezen. http://www.agentschapondernemen.be/
Volg ons via facebook : Klik hier





